Австралія подала до суду на Telegram: месенджеру загрожує штраф у $38 млн

Дата:

Австралійський регулятор з питань онлайн-безпеки eSafety подав до суду на Telegram. Месенджер звинувачують у тому, що він тривалий час не видаляв терористичний контент, попри численні повідомлення про його наявність.

Про це повідомляє DW з посиланням на австралійський регулятор eSafety.

Telegram може отримати штраф у 38 мільйонів доларів

Австралійський регулятор вимагає притягнути Telegram до відповідальності через те, що на платформі тривалий час залишалися доступними відео страт, масових розстрілів та інші екстремістські матеріали.

Йдеться, зокрема, про контент, пов'язаний із терактом у мечеті Крайстчерча у Новій Зеландії у 2019 році та стріляниною в супермаркеті міста Буффало у США у 2022 році.

За словами керівниці eSafety Джулі Інман Грант, Telegram був поінформований про наявність цього контенту, однак він залишався доступним користувачам ще тривалий час.

Регулятор також стверджує, що з липня по жовтень 2025 року месенджер не видалив терористичний контент і не заблокував акаунти, які його поширювали, попри численні звернення користувачів.

Якщо суд стане на бік eSafety, Telegram може отримати штраф у 54,6 млн австралійських доларів, що еквівалентно приблизно 38 млн доларів США.

У компанії вже заявили, що не погоджуються зі звинуваченнями та оскаржуватимуть позов. Також там повідомили, що протягом 2026 року заблокували тисячі екстремістських спільнот.

Telegram залишається одним із найпопулярніших месенджерів в Україні

Попри суперечки навколо безпеки платформи, Telegram залишається одним із найпопулярніших цифрових сервісів серед українців. За даними Соціологічної групи «Рейтинг», наприкінці лютого 2026 року 67% українців назвали себе активними або більш-менш активними користувачами месенджера.

Дослідження компанії Socis, проведене у березні 2026 року, показало, що 58,2% українців найчастіше користуються саме Telegram. Крім того, за даними Ipsos за листопад 2025 року, 62% українців отримують новини саме через Telegram.

Якщо орієнтуватися на чисельність населення на підконтрольній Україні території, це означає, що Telegram регулярно використовують приблизно 15–17 мільйонів людей, хоча ця оцінка є орієнтовною, адже соціологи опитують доросле населення, а не всіх жителів країни.

Читайте також: Вода по 100 гривень за куб: в Одесі виступили проти нового тарифу

Джерело: 048.ua

Share post:

Підписка на новини

Популярне

Свіжі новини
Свіжі новини

Катастрофа Су-24М на Хмельниччині: фахівці розшифрували бортовий реєстратор, причиною пошкодження літака міг стати птах

Фахівці завершили розшифровування бортового реєстратора літака Су-24М, який розбився...

“Укрпошта” не фіксує падіння відправлень до країн ЄС після запровадження мита EUR3 на посилки до EUR150

Національний поштовий оператор АТ "Укрпошта" не спостерігає падіння обсягів...

Названо найкращих гравців в історії збірної України. Хто потрапив у список

УАФ за допомогою голосування вболівальників визначила символічну збірну України...

Хаасс порадив Тайваню придивитися до збройових угод з Україною: “Таких країн буде дедалі більше”

У світі триває чергова революція у військовій справі, порівнянна...

На Запоріжжі ворог атакував автомобіль, що віз хліб у прифронтове село

Окупанти атакували fpv- дроном авто, що везло хліб мешканцям...

Військовий облік працівників тепер онлайн: що роботодавці можуть подавати через Дію

Роботодавці отримали можливість вести військовий облік працівників без паперових...