12 липня у Києві відкриється Одеський кінофестиваль

0
14

12 липня відкривається XV Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ). Цьогоріч фестивальна програма пройде з 12 по 20 серпня у місті Київ.

Про це повідомили у міськраді.

На XV Одеському міжнародному кінофестивалі презентують ретроспективу «10 років. Україна у вогні», до якої увійшло 9 стрічок (5 ігрових та 4 документальних), присвячених історичним подіям 10-річної війни, що триває: від Революції Гідності, воєнних дій на Cході України до сучасної російсько-української війни.

У межах XV Одеського міжнародного кінофестивалю відбудеться спеціальний показ серіалу «Лікарка за покликанням». До роботи над серіалом були залучені спеціалісти з Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», а неймовірна історія цієї лікарні в перші 50 днів повномасштабного вторгнення стала основою драматургії серіалу.

Цьогоріч у межах ОМКФ на найменших глядачів чекає спеціальна програма фільмів для дітей. До неї увійшло три стрічки: «Їппі все!» (реж. Марджин Рогаар); «Ерік Кам’яне Серце» (реж. Ільмар Рааг); «Віктор_Робот» (реж. Анатолій Лавренішин).

Також гості кінофестивалю матимуть змогу побачити національні й світові стрічки, що невдовзі з’являться у прокаті, а до програми «Фестиваль фестивалів» традиційно увійшли стрічки-учасниці провідних міжнародних кінофестивалів.

У ретроспективі XV ОМКФ — відновлені копії трьох культових фільмів французької кіностудії «Les Films du Losange», прем’єри яких відбулися на Каннському фестивалі: «L'amour fou» («Божевільна любов», реж. Жак Ріветт, 1969); «La maman et la putain» («Матуся й шльондра», реж. Жан Юсташ, 1973); «Les nuits de la pleine lune» («Ночі повного місяця», реж. Ерік Ромер, 1984).

Джерело: 048.ua