45 мільйонів євро планують виділити в рамках співпраці між Міністерством культури України та Італійською агенцією з питань розвитку (AICS). Кошти спрямують на відновлення будівель, що входять до охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі.
Про це повідомив П'єтро Піппі, керівник AICS в Україні та Молдові, на Odesa Economic Revival Forum. На заході побувала і журналістка 048.ua.
В рамках форуму, розглядали чимало важливих та актуальних питань, що стосувалися глобального, національного та локального контексту. На окремій панельній дискусії говорили на тему збереження культурної спадщини ЮНЕСКО, а саме про план реставрації цінних об’єктів у нашому місті.
Реставрація історичної спадщини Одеси
План реставрації охоплює три напрямки: проведення ремонтно-реставраційних робіт, впровадження системи управління культурною спадщиною та навчання українських реставраторів за участі італійських колег.
На форумі стало відомо, що в Одесі відремонтують п’ять будинків, з них чотири перебувають на балансі області, а один належить місту.
У своєму відеозвернені заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Анастасія Бондар зазначила, що Одеса є найбільшою пам’яткою ЮНЕСКО на території України та знаходиться під особливою увагою.
«Дуже сподіваюсь, що в рамках проєкту ми зможемо приділити увагу таким об’єктам як Одеський художній музей, музей Західного та Східного мистецтва, Літературний, та інші об’єкти», — розповіла Анастасія Бондар.
Спікери форуму зазначили, що проводити роботи та безпосередньо відповідальні за проведення робіт будуть українські фахівці, а один із відновлених будинків стане важливим центром для управління культурною спадщиною Одеси.
Йдеться про будинок Зонтага на Приморському бульварі, де планують створити культурний центр для освітніх і професійних заходів.
"Такий центр має бути чимось дуже живим, дуже активним. Це повинно бути місце, де ми будемо проводити навчання, лекції, освітні заходи та навіть надавати робочі місця. Бо у рамках цього проєкту ми розглядаємо питання маркетингу, питання людських ресурсів" – зазначив П'єтро Піппі, керівник AICS в Україні та Молдові.
Загалом проєкт розрахований на три роки, а його реалізація розпочнеться у 2025 році.
Стратегія розвитку Одеси
Також на пленарній дискусії в рамках форуму директор Департаменту культури міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга розповів про напрацювання у проєкті під назвою «Реалізація стратегії культурного розвитку Одеси».
Спільно з багатьма партнерами, нашими фахівцями у галузі культури та Європейським союзом протягом року проводили дослідження, розробляли стратегію розвитку Одеси й збереження її спадщини на наступні десять років.
«Вже наприкінці цього року ми плануємо представити цей стратегічний документ, він стане основою для розвитку культури міста. Був розроблений посібник з облаштування одеських вивісок, цей дизайн-код і перший крок до створення єдиної цифрової бази даних всіх фасадів в історичній частині нашого міста, наступний документ – це рекомендації щодо поводження в історичних міських середовищах. Крім цього, розроблений окремий освітній онлайн курс з 14 лекцій по культурному розвитку міста, які сьогодні вже доступні на сайті піксельованої реальності», — повідомив Іван Ліптуга.
Джерело: 048.ua