На Одещині фермер-депутат зі зброєю взяв на приціл співробітників ТЦК

0
25

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області виніс вирок заступнику голови фермерського господарства та депутату Саф'янівської сільської ради. Його звинуватили у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період та незаконному зберіганні бойових припасів. Завдяки угоді про визнання винуватості та врахуванню пом'якшувальних обставин, обвинувачений отримав 5 років позбавлення волі з іспитовим строком на один рік.

Обставини справи

Кримінальне провадження стосується подій, що відбулися 12 квітня 2025 року на автодорозі «Ізмаїл — Кілія» в районі села Кислиця Ізмаїльського району Одеської області. У невстановленої особи співробітники ТЦК, згідно з наказом військового коменданта, хотіли перевірити військово-облікові документи. Чоловік сказав, що при собі їх немає, але при необхідності може попросити привезти.

Приблизно о 17:30 того ж дня, керуючи автомобілем Toyota Land Cruiser Prado, обвинувачений під'їхав до місця події. Він продемонстрував та направив через водійське вікно самозарядний карабін «АКС МП-УОС» у бік військовослужбовців. Погрожуючи його застосуванням, він перешкодив перевірці документів групи військовозобов'язаних. Після цього чоловік наказав військовозобов'язаним сісти до нього в автомобіль та залишив місце події.

«Своїми протиправними діями ОСОБА_4 створив перешкоди для успішної реалізації військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_2 службових обов`язків щодо проведення мобілізаційних заходів в умовах воєнного стану, зокрема заходів з оповіщення людських мобілізаційних ресурсів, в межах законної діяльності», — йдеться в матеріалах справи.

Крім того, депутата також обвинуватили у незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів до військової нарізної вогнепальної зброї калібру 7,62 мм без передбаченого законом дозволу. 12 квітня 2025 року під час обшуку фермерського господарства в селі Кислиця, яке фактично належить обвинуваченому, в кладовому приміщенні житлової будівлі було виявлено та вилучено значну кількість боєприпасів.

Серед вилученого були:

  • 91 патрон калібру 7,62 мм з кулею зі сталевим осердям.
  • 19 патронів калібру 7,62 мм з трасуючою кулею зі свинцевим осердям.

Розгляд справи

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину у вчиненні обох кримінальних правопорушень. Він також підтвердив, що щиро розкаявся у скоєному.

Ключовим моментом розгляду справи стало укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим за участю захисника 15 вересня 2025 року. Сторонами було узгоджено 5 та 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 70 КК України остаточно узгоджене покарання за сукупністю злочинів становило 5 років позбавлення волі шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим. Проте, сторони також домовилися про застосування ст. 75 КК України, що передбачає звільнення від відбування покарання з випробуванням, та встановлення іспитового строку.

Суд дослідив обставини справи та переконався, що укладення угоди було добровільним. Суд врахував повне визнання вини, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів як обставини, що пом'якшують покарання. Серед інших позитивних факторів були: міцні соціальні зв'язки, позитивна характеристика, наявність двох неповнолітніх дітей, притягнення до кримінальної відповідальності вперше та добровільне перерахування 610 000 гривень на потреби ЗСУ.

Вирок

Ізмаїльський міськрайонний суд затвердив угоду про визнання винуватості від 15 вересня 2025 року, оскільки встановив, що її умови відповідають вимогам Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України. Обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 114-1 та ч. 1 ст. 263 КК України.

Суд призначив обвинуваченому остаточне покарання у виді п’яти років позбавлення волі. Однак, на підставі ст. 75 КК України, його звільнено від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку тривалістю один рік.

Крім того, суд постановив:

  • Стягнути з обвинуваченого на користь держави витрати на судові експертизи в сумі 5348 грн 40 коп.
  • Конфіскувати як знаряддя злочину карабін «АКС МП-УОС» та вилучені патрони до нього.
  • Повернути заставодавцям внесену заставу в загальній сумі 242 240 грн.
  • Повернути обвинуваченому частину вилучених речей (мисливська рушниця, патрони до неї, мобільний телефон, глушник).

Читайте: "Збентежила музика": чоловік на Одещині відкрив вогонь з пістолета і жорстоко побив людей

Джерело: 048.ua