На Одещині суд визнав винним водія, який сприяв злочинній схемі з незаконного зливу небезпечних суднових відходів на полігоні побутових відходів. Через його дії та участь у змові з керівниками приватних компаній було забруднено землю й завдано державі збитків на майже 4.2 мільйони гривень.
Обставини справи
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області розглянув справу уродженця села Городнє Болградського району, який, за змовою з групою осіб, брав участь у забрудненні земельної ділянки небезпечними судновими відходами. За версією слідства, водій, який не мав ліцензії на поводження з відходами, сприяв зловживанню повноваженнями з боку керівників двох приватних компаній, використаних для прикриття протиправної діяльності.
«ОСОБА_4 обвинувачується утому, що він з метою незаконного збагачення (отримання неправомірної вигоди) для себе та інших осіб, не пізніше 04.07.2024 надав свою добровільну згоду ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на участь у вчиненні злочину, пов’язаного із забрудненням земельних ділянок, а також на пособництво у зловживанні директору Агентської компанії ОСОБА_8 , директору Товариства ОСОБА_9 , які шляхом використання службових повноважень, будучи службовими особами вказаних юридичних осіб приватного права, всупереч інтересам цих юридичних осіб, здійснювали протиправну діяльності щодо збору небезпечних суднових рідких відходів з подальшим їх незаконним зливанням на земельній ділянці полігону твердих побутових відходів на території Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області», – йдеться в матеріалах справи.
Злочинна схема передбачала збір і вивезення нафтовмісних рідких відходів із суден, що прибували до порту в Ізмаїлі, та подальше їх незаконне зливання на території полігону твердих побутових відходів Саф’янівської сільської ради. Збитки державі від таких дій оцінили майже у 4.2 мільйона гривень.
Розгляд справи у суді
За даними слідства, водій надав документи, необхідні для оформлення перепусток на в’їзд до порту, а також брав безпосередню участь у транспортуванні та зливі небезпечних речовин на земельну ділянку площею 0,224 гектара. Він діяв за вказівками організаторів – директорів компаній, які підписали фіктивний договір із ліцензіатом, аби надати легальний вигляд незаконній діяльності.
Залучення обвинуваченого, як і ще кількох водіїв, забезпечило реалізацію злочинного плану. Саме дії водіїв дозволили довести до кінця зловживання службовим становищем, які без їх участі були б неможливими.
У судовому засіданні обвинувачений визнав свою провину в повному обсязі, щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину. Цивільний позов у справі не подавався. Представник потерпілої юридичної особи до суду не з’явилась, проте погодилася на розгляд справи без її участі.
Вирок
25 червня 2025 року між прокурором спеціалізованої екологічної прокуратури та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості. Суд затвердив її, визнавши підписання добровільним та таким, що відповідає законодавству.
Обвинуваченого визнано винним за ч. 2 ст. 28 – ч. 2 ст. 239 КК України та ч. 5 ст. 27 – ч. 2 ст. 364-1 КК України. Йому призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права займатися діяльністю у сфері поводження з відходами на 2 роки.
Однак на підставі ст. 75 КК України суд звільнив його від відбування основного покарання з випробуванням на один рік. Протягом цього строку чоловік зобов’язаний періодично з’являтися до органу пробації та повідомляти про зміну місця проживання або роботи.
Читайте також: За крадіжку інвалідного візка для тітки жительку Одещини засудили до п'яти років
Джерело: 048.ua