СБУ викрила в Одеській області керівництво "оновленої МСЕК", яке заробляло на ухилянтах. Служба безпеки припинила цю схему. Було затримано керівника та двох членів місцевої експертної комісії, які займалися продажем фіктивних медичних довідок.
У Службі безпеки України повідомили, що за суми від 3 тисяч доларів США фігуранти оформляли для ухилянтів фальшиві висновки про нібито наявність тяжких захворювань, що дозволяло встановлювати групу інвалідності. Для виготовлення підроблених медичних документів організатор залучив команду експертів – головного лікаря-кардіолога та медичного реєстратора.
Задокументовано, що вони отримали "замовлення" від щонайменше пів сотні клієнтів, які прагнули уникнути призову або звільнитися зі служби. Співробітники СБУ затримали всіх трьох учасників "на гарячому", коли їм передавали чергові хабарі за фейкові медичні довід. Під час обшуків у них знайшли чорнові записи, особові справи призовників і смартфони з доказами незаконної діяльності.




Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
"Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській області за процесуального керівництва Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону", — зазначили у відомстві.
Нагадуємо
В Одесі затримали 35-річного чоловіка, який підробляв документи для легалізації іноземців і уникнення призову для українців. Він виготовляв паспорти, медичні довідки та посвідки на проживання у себе вдома, а оплату отримував через криптогаманці.
Читайте також: Карантин у школах Одещини та масова атака скажених тварин: епідемічна ситуація в регіоні
Джерело: 048.ua





