У відомстві відреагували на гучний скандал із затриманням власного посадовця за організацію корупційної схеми з уникнення мобілізації. Керівництво Одеського обласного ТЦК заявило про принципову позицію нетерпимості до корупції та пообіцяло продовжити "очищення інституції від негідних елементів".
Як повідомило керівництво Одеського обласного ТЦК та СП, в результаті спільних дій правоохоронних органів було викрито та припинено діяльність злочинної групи, до якої входив посадовець одного з районних територіальних центрів комплектування. Зловмисники за неправомірну вигоду організували схему внесення до баз даних неправдивих відомостей про нібито непридатність громадян до військової служби. Викриття стало можливим завдяки скоординованій роботі ДБР та СБУ, яка проводилась у тісній взаємодії та за повного сприяння з боку керівництва та відповідних служб Одеського обласного ТЦК та СП.
"Керівництво Одеського обласного ТЦК та СП дотримується принципової позиції абсолютної нетерпимості до будь-яких проявів корупції та зловживання службовим становищем. Кожен такий випадок не лише порушує Закон, але й завдає удару по довірі суспільства та ганьбить честь військовослужбовців, які сумлінно виконують свій обов'язок із захисту України", — заявили в Одеському ТЦК.
Цей випадок став частиною масштабної операції Служби безпеки та Національної поліції, які заблокували шість нових схем ухилення від мобілізації в Одеській та ще п'яти областях України. За результатами комплексних заходів затримано 21-го організатора оборудок, серед яких керівник медзакладу Київської облради, директори гімназій та лікарі різного профілю. В СБУ розповіли, що організатори схем ухилення від мобілізації оцінювали свої послуги від 2,5 до 15 тисяч доларів США.
В Одеській області було затримано злочинне угруповання, яке переправляло військовозобов'язаних до невизнаного Придністров'я, звідки вони сподівалися виїхати до країн ЄС. Правоохоронці заблокували нелегальний "трафік" та затримали його організаторів — трьох вінничан віком від 19 до 24 років. Фігуранти оформлювали військовозобов'язаним "бронь" через фіктивне працевлаштування, готували фальшиві меддовідки "про непридатність до служби" та допомагали нелегально виїхати у країни Євросоюзу.
Усім затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України, включаючи перешкоджання законній діяльності ЗСУ, незаконне переправлення осіб через державний кордон, одержання неправомірної вигоди та службове підроблення. Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна, а комплексні заходи проводили за процесуального керівництва органів прокуратури.
"Ми продовжуємо рішучу та системну роботу, спрямовану на очищення інституції від негідних елементів, які шкодять репутації всієї системи", — підкреслили в Одеському ТЦК.
Читайте: На Одещині та ще у п’яти областях затримали організаторів "схем" для ухилення від служби
Джерело: 048.ua