Попри усі виклики повномасштабної війни, у магазинах з'являється новорічний декор та відкриваються ялинкові ринки. Люди прагнуть зберегти теплі традиції та створити затишок. Популярним атрибутом цього періоду є новорічна ялинка.
Створення святкового настрою потребує планування бюджету. Ми проаналізували ціни на штучні ялинки, прикраси та гірлянди в одному з найпопулярніших гіпермаркетів Одеси, щоб зрозуміти, скільки коштуватиме прикрасити штучне новорічне дерево у 2024 році.
Штучні ялинки: ПВХ чи литі?
Штучні ялинки сьогодні діляться на два основні типи: ПВХ та литі. Перші дешевші та популярні серед більшості споживачів. Другі виглядають більш реалістично, але їхня вартість інколи "кусається".
Серед представлених у магазині, ялинка ПВХ висотою 1,2-1,8 м коштує від 1450 до 15000 гривень.
Найдешевші моделі прикрашені шишками та припорошені штучним снігом, або повністю «засніжені», але вони часто мають менш густі гілки порівняно з литими.
Лита ялинка такого ж розміру тут стартує з 2600 грн і досягає 17000 грн залежно від виробника та висоти. Реалістичний вигляд і якість матеріалів обумовлюють цю різницю.
Прикраси: класика та тренди
Неможливо уявити ялинку без іграшок. Ціни на прикраси у 2024 році також варіюються залежно від стилю, розміру та матеріалу:
Класичні кульки: набір із 68 звичайних пластмасових кульок стандартного розміру коштує від 700 грн. Набір із 19 пластмасових прикрас різної форми з наконечником для ялинки у наборі буде коштувати 680 грн.
Кульки з пластику будь-яких кольорів продаються і поштучно: за одну таку кульку середнього розміру треба викласти від 28 до 38 гривень, менші коштують всього 11 гривень за одиницю.
Скляні кульки з блиском чи малюнками — від 70 грн за одиницю. Такі кульки значно дорожчі за пластикові, але скло менш стійке до пошкоджень.
Найдорожча скляна розмальована кулька, яку нам вдалося знайти у гіпермаркеті, коштувала 234 грн. Вона розмальована у патріотичному стилі з яскравими кольорами. А найдорожча скляна прикраса у формі символу наступного року, змії, коштувала 243 грн.
Святкову мішуру залежно від діаметра, кольору та довжини можна придбати по різноманітним цінам. Наприклад, за 3 метри червоної мішури діаметром 70 мм доведеться заплатити 77 гривень. За 1,4 метра синьої, діаметром 25 мм, заплатимо усього 7 гривень.
Також варто приділити увагу дерев’яним іграшкам, їхня цінова політика дуже різноманітна, в середньому таку іграшку можна придбати за 100 грн.
Трендові прикраси: Останні роки популярні природний декор, як, наприклад, гілки з ягодами, квітки, та пір’я, також прикрашають намистом та бантиками.
За червону гілку, рясно покриту плодами ягід та снігом, треба буде викласти від 99 грн.
Найдешевший бант та срібляста квітка коштували 39 грн за одиницю, в асортименті намисто, яке ми побачили, коштувало від 139гривень. Також не варто забувати про верхівку для ялинки, адже це додає дереву ефекту завершеності. Пластиковий виріб можна придбати від 89 грн, а скляний з розписом — від 149 грн.
Гірлянди та декор під ялинку
Щоб ялинка виглядала святково, не обійтися без гірлянд. Вартість залежить від довжини та типу:
- Звичайна гірлянда зі 100 led лампочками на 5 та 10 метрів: від 250 та 263 грн по акції.
- Світлодіодна декоративна гірлянда у вигляді гілки сосни на 192 лампочки з ефектами: від 460 грн за півтора метра.
- Варто згадати і найпопулярніший вид гірлянд під час блекаутів — гірлянди на батарейках, такі будуть коштувати від 200 грн гривень.
Додатковий декор під ялинку, наприклад, невеликі іграшки-підставки, коштують в середньому 400 грн за одну.
Як прикрасити ялинку до Нового року 2024: підрахуємо витрати
Британські математики з університету Шеффілда розробили формулу для розрахунку необхідної кількості прикрас для ялинки. Щоб визначити точну кількість куль, довжину гірлянди та мішури, потрібно знати висоту ялинки і скористатися спеціальним калькулятором.
Ми взяли за приклад ялинку висотою 180 см за 2400 грн. Для неї потрібно:
- 35 куль,
- 8,5 метра мішури,
- 5 метрів гірлянди,
- 1 верхівка.
Для нашої ялинки ми вибрали:
- 18 простих куль, з яких 9 маленьких по 11 грн та 9 середніх по 28 гривень.
- 12 різних візерункових кульок по 70 грн
- Та 5 трендових гілочок “з ягодами та снігом”.
Це обійдеться в близько 1686 грн, на верхівку виділяємо ще 150 грн.
- Мішура (8,8 м) коштуватиме близько 168 грн, ми взяли дві по 3 метри за 77 грн та дві по 1.4 метри за 7 грн.
- п’ятиметрова гірлянда – 250 грн.
Не забуваємо про декілька іграшок під ялинку – сніговика та пінгвіна. За них потрібно віддати 665 грн.
Придбати та прикрасити таку ялинку з нуля нам обійдеться в 5319 грн. Хоч сума чимала, проте вона не мінімальна для ялинки та прикрас. Тобто можна підібрати менше декору, або обрати базові варіанти.
Поради для економії
1. Шукайте акції: перед святами магазини пропонують знижки.
2. Використовуйте старий декор: поєднуйте його з кількома новими прикрасами.
3. Обирайте довговічні варіанти: литі ялинки або якісні гірлянди — це інвестиція на роки.
Джерело: 048.ua