Правила безпечного користування електричної м’ясорубки

0
358

На кухні вже стали звичними мікрохвильовки, хлібопічки, електрочайники, мультиварки, кухонні комбайни, електричні м’ясорубки. Останні вдало замінили колишні ручні пристрої для перемелювання м’яса, якими користувалися наші мами й бабусі. Сучасна м’ясорубка – це агрегат з основними та допоміжними корисними функціями. Дізнаємося секрети правильного вибору нового пристрою, якщо з’явилася потреба в його придбанні.

На що звертаємо увагу, купуючи електром’ясорубку

Нову машинку для подрібнення м’яса потрібно обирати насамперед за потужністю, оскільки це важливий показник, від якого залежатиме ефективність роботи. Також не менш вагомою є продуктивність – тобто, яку саме кількість переробленого продукту можна отримати, наприклад, за хвилину, від різних м’ясорубок. Саме тому варто обирати агрегат з певною потужністю та високою продуктивністю, оскільки це різні параметри. Крім зазначених показників, електричні м’ясорубки потрібно купувати з урахуванням потреб сім’ї. Наприклад, якщо родина велика, і страви з фаршу готуються часто, то найкращий варіант – вибір моделі від 1000 Вт. З цього показника починається хороша потужність, яка витримує великі навантаження, і разом з тим продуктивність таких м’ясорубок досить висока.

Матеріал, з якого виготовлено корпус, також має бути в полі зору покупця. І якщо безпосередньо на роботу м’ясорубки він не впливає, то на термін користування та зовнішній вигляд – навіть дуже. Зазвичай це метал чи пластик, або обидва матеріали в поєднанні. Промислові м’ясорубки частіше мають металевий корпус, оскільки вони призначені для значних навантажень, тоді як побутові – пластиковий чи комбінований. Такі складові як ножі й решітки виготовляються з якісних металів, а деталі, задіяні в переробці фруктів чи овочів допускаються з пластику. Проте такого, що пройшов перевірку на відсутність шкідливого впливу на організм людини. Шнек проштовхує м’ясо від горловини до ножа й решітки, тому він зазвичай металевий. Пластикові ж призначені для м’яких продуктів.

Безпечне користування

  1. Варто звернути увагу на висоту горловини електром’ясорубки – вона, в цілях безпеки, має бути досить довгою, принаймні, довшою за пальці людини. У комплект обов’язково входить спеціальний штовхач для продуктів, зроблений з пластику. 
  2. Корпус м’ясорубки повинен надійно стояти на робочій поверхні столу, не хитатися чи перехилятися. 
  3. Навіть потужні моделі від відомих світових брендів потребують періодичного вимкнення, бо безперебійна робота може спричинити їхнє перенавантаження. 
  4. Дорогі м’ясорубки мають запобіжники, які захищають мотори від перегрівання, тоді як бюджетні варіанти менш захищені. Отже, за великого навантаження агрегату рекомендовано кожні 15 хвилин робити перерву, щоб мотор міг охолонути і продовжувати.

Купуючи електричну м’ясорубку, не треба нехтувати такими показниками як надійність і продуктивність, навіть якщо у планах – не використовувати її надто часто.