Як вибрати повербанк: 4 поради експертів

0
93

Повербанк — корисний винахід, який дозволяє власникам гаджетів залишатися на зв’язку, дистанційно працювати та спокійно пережити блекаути, наприклад, проводячи час за переглядами цікавих кінофільмів.

В асортименті магазинів можна побачити десятки різних моделей портативних акумуляторів, які відрізняються параметрами. Розібратися в них не завжди можуть навіть спеціалісти. У статті зібрали ключові характеристики, на які потрібно звернути увагу, якщо вибираєте павербанк для смартфона.

1. Види батарей

Сучасні повербанки можуть використовувати літій-іонні та літій-полімерні акумулятори:

  • Li-Ion — більш популярний варіант із високою енергетичною щільністю та невеликим саморозрядом. Такі акумулятори не варто розряджати до нуля, а також перегрівати;
  • Li-Pol — створені на основі полімерного електроліту, який легко приймає необхідну форму. Тому ці моделі можуть мати незвичайний форм-фактор і тонкостінний корпус. Переваги: низький саморозряд і висока пожежна безпека.

2. Сумісність

Перед придбанням повербанку необхідно поцікавитися параметрами вхідної та вихідної напруги як у ваших девайсах, які планується заряджати, так і в самому акумуляторі. Вони мають співпадати, особливо, якщо ви бажаєте використовувати протокол швидкої зарядки. Інакше процес заряджання може затягнутися на довгі години.

3. Ємність

Жоден повербанк не віддає всю енергію повністю. Тому не варто намагатися підрахувати, скільки циклів зарядки може зробити портативна батарея, ділячи її ємність на відповідний показник батареї смартфона чи планшета.

Більшість повербанків віддають 75–80% від заявленої на упаковці ємності. Під час придбання девайса варто це враховувати та, можливо, вибрати більш потужний варіант.

4. Додаткові можливості

Сучасні портативні батареї відомих брендів мають чимало додаткових функцій для більшої зручності використання.

  1. Дисплей — більшість повербанків мають індикаторну форму оповіщення про рівень розряду. Але дисплей — більш зручний формат контролю за рівнем заряду та потужністю струму.
  2. Quick Charge — технологія швидкої зарядки, яка може бути версії 2.0 чи 3.0. Завдяки використанню цього стандарту час заряджання девайсів зменшується в 3–4 рази, залежно від ємності батареї.
  3. Wireless Charger — протокол бездротового заряджання. Дозволяє позбутися зайвих дротів, які постійно плутаються під руками на столі та в сумці. Також це зменшує зношування роз’ємів.
  4. Захист від перегрівання, перезаряду, стрибків напруги — додатковий набір функцій, який захистить повербанк і підключені пристрої від нештатних ситуацій, а також продовжить строк їх служби.
  5. LED-ліхтарик — стане в пригоді, якщо буде потрібно освітити дорогу за відсутності вуличного освітлення, як це буває в українських містах під час аварійних вимкнень світла.

Правильно вибраний повербанк високої якості дає змогу постійно бути на зв’язку з близькими та вчасно виконувати роботу.